Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

ZİKZAK ÖRGÜ MODELİ İLE BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

bebek battaniyesi örnekleri
tığ işi zikzak örgü modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Çok Güzel Zikzak Çatal Örgü Battaniye Yelek Modeli yine harika bir tığ işi örgü modeli yapımı çok kullanılışlı bebek battaniyesi, kırlent ve bebek yeleği örneklerinde kullanabilirsiniz Rengârenk örgü modelini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Örgü modeli için gerekli malzemeler;

  • İki renk böyle bebek yünü kullandım.
  • İpliklere uygun tığ numarası tercih ettim.
  • Tığ 0 numara 2,1 milimetre kullandım.

Çok kalın bir tığ ile yaparsanız puf-puf bir örgü modeli yapmış olursunuz. Şimdi öncelikle mavi renkli iplik ile başlıyorum zincir çekerek başlayacağım Öreceğimiz örgü modelinin uzunluğunca gevşek bir şekilde zincir çekelim. Bu ilk zincirleri çekerken böyle çok gevşek tutalım. Bu modelimiz gerdirmesi sonrasında şöyle yumuşak bir şekilde gevşekçe zincirlerimizi çekelim. Ben video içerisinde örneklik yapacağım için böyle kısa bir zincir çektim. Sizler istediğiniz örgü model uzunluğunu zincirinizi çekebilirsiniz, biraz fazla çekin. Eğer fazla gelirse şöyle şu kısımdan keserek devam edebilirsiniz.

Evet, şimdi burada 6 zincirimi batarak bu ikili tırabzan yaptım Bakın şu şekilde bu tekrardan aynı yere batıyorum ikili tırabzan yaptım Tekrar aynı Zincire batıyorum ikili tırabzan yaptım Bakın bu şekilde aynı zinciri üç tane ikili tırabzan yaptım.

Tığ işi örgü modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

ZİKZAK ÇATAL ÖRGÜ İLE BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI – GÜLÜMSETEN MARİFETLER