Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

YENİ TASARIM YAPRAK DESENLİ ÇEYİZLİK PATİK MODELİ YAPIMI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; görünce sizin de gerçekten çok hayran kalacağı, çok beğeneceğiniz bir model yapacağız. Bu videomu gördüyseniz eğer lütfen izlemeden geçmeyin, pişman olursunuz. Çok güzel bir model yaptım sizler için. ilk defa benim kanalımda göreceksiniz. Yaprak motifli örgü patik modeli çok güzel oldu. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve severek izlersiniz.

Yaprak desenli çeyizlik patik modeli için gerekli malzemeler;

3 adet renkli patik ipliği kullandım.

3 milimetre örgü şiş kullandım. (3 milimetre olan her türlü şiş ile örebilirsiniz)

Yaprak Desenli Bayan Patik

Öncelikle kolay desenli patik örneğine pembe renkli iplik ile örmeye başlıyorum. Şiş üzerine 24 tane ilmek atarak başlayacağız. 24 ilmek her ayak numarasına olur. Patik modelinde, İlk ilmeği örmeden şiş üzerine alıyorum ve Her zaman diğer ilmekleri ters örgü olarak örüyorum. Son bir tane ilmek kalana kadar böyle ters örgü olarak örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örüyorum. İki şiş ile patik modellerinde, her zaman ilk ilmeği örmeden şiş üzerine alıyorum ve Son ilmeği düz örgü olarak örüyorum. Patik örneklerinde bu şekilde yapmamın sebebi, patik örgüsünün kenarları daha düzgün olsun diye bu şekilde yapıyorum. Anlatımlı patik modelinin örgüsüne 34 diş haraşo sırası örerek devam ediyoruz. Ben iki şiş ile patik modellerinde haraşo sıralarını örgünün ön yüzünde ve arka yüzünde ters örgü olarak örüyorum ve bu şekilde haraşo sıralarını oluşturuyorum. Yeni patik modeli için 34 diş haraşo sırası ördükten sonra örgünün arka yüzüne geçiyorum. Sonrasında 14 tane ilmeği örüyorum.

Yeni Tasarım Patik Modeli

2022 yılı patik modelleri için kanalımı takip etmeyi unutmayın. 24 ilmek ile başladığım desenli bayan patik modeli, çeyizlerinizi süsleyecek bir model oldu. Sizler için adım adım detaylı olarak anlattığım yaprak desenli patik modelini umarım beğenerek yaparsınız

https://youtu.be/1SzEyjoYAnQ
Yaprak Desenli Bayan Patik Modeli – Gülümseten Marifetler