Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Yeni doğan Dikişsiz erkek bebek yelek örneği – Tığ işi bebek yelek modelleri yapılışı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; tığ işi örgü yelek modelini nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte deneriz. Gerçekten çok güzel ve çok kolaylıkla örülebilen bir model oldu. Bunu 0-6 ay yeni doğan bebekler için, ölçülerini yaptım ben.

Yeni doğan bebek yelek modeli için gerekli malzemeler;

  • 0 numara, 2.1 mm bir tığ kullandım.
  • İki renk iplik kullandım
  • İkisi de 100 gram, 250 metre uzunluğunda bebek yünü kullandım.

Şimdi sizlerle hep birlikte yelek örneğinin yapımına başlayalım. Yeleğimizin roba kısmından örmeye başlıyoruz. Ben bağcık kullandım, düğme kullanmadım, isteyen arkadaşlarımız düğmede kullanabilirler. Şimdi hep birlikte yapımına başlayalım.

Bebek yelek modeline mavi renkli iplik ile zincir çekerek başlıyoruz. Toplamda 68 tane zincir çekeceğiz. Zincirlerimizi gevşek çekiyoruz. Çok sıkı bir zincir çekmiyoruz. Roba kısmına başlarken zincirlerimizi biraz yumuşak gevşek olması gerekiyor. Bu şekilde altmış sekize tamamlayalım. Devamını videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Tığ işi yelek modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim.

Yeni doğan Bebek Yeleği – Dikişsiz erkek bebek yelek örneği (Tığ işi bebek yelek modelleri yapılışı)