Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Top Top Puf Puf Örgü Bere Modeli Yapımı / İki Şiş ile Bere Modelleri Nasıl Örülür?

İki şiş ile bere modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Top Top Puf Puf Örgü Bere Modeli Yapımı / İki Şiş ile Bere Modelleri Nasıl Örülür? top top bere modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. Gerçekten çok güzel giyildiğinde de çok güzel duran bir bere modeli oldu. Öyle bebeklerinizi ve çocuklarınızı çok yakışacak bir bere modeli böyle hazır bir Ponpon kullandım. Tekrar kendi ipliğinden de ponpon yapabilirsiniz. Bu şekilde bir günde kolaylıkla bu bere modelini örebilirsiniz. 

Soğuk havalarda bebeklerinize çocuklarınıza bu bere modelini giydirebilirsiniz. İpliğim bebe yünü antipilling özellikli. 4 ve 5 numara şişle örülebilir diyor fakat Ben üç milimetre şiş kullandım. Haraşo örgü gevşek örgü olduğu için üç milimetre şiş kullandım. Siz de böyle kullanacağınız ipliğin üzerindeki ölçülere göre ayarlayabilirsiniz. Ben beş buçuk yaşındaki kızım için ördüm. İki şiş ile bere modelini toplamda 101 ilmek ile başlayarak modelimizi kurdum ve bere modelini bu şekilde örmüş oldum. Bereyi kızımın baş çevresine ölçerek ayarladım. Bere modelini ördükçe ölçtüm ve bu şekilde uzunluğunu ayarladım. Sizler kullandığı belli bir yardımcı malzemeni varsa o şekilde ayarlayabilirsiniz. Ya da benim gibi çocuklarınızın bebeklerinizin başlarına göre de uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Top Top Bere Modeli Yapımı – Gülümseten Marifetler

Örgü bere modeli topları 9’un katları üzerine kurulan bir örgü modeli 9’un katları şeklinde ilmek atıyoruz. Sonradan 2 ilmek daha ekliyoruz. Yani 99 ilmek attım sonradan 2 ilmek daha ekleyerek 101 ilmek ile başlamıştım.  

Video içerisinde beraber öreceğimiz bere modelini 4 yaşındaki kızım için öreceğim. Küçük başlayacağımız için toplamda dokuzun katı şeklinde 90 tane ilmek atacağım ve sonradan 2 ilmek daha ekleyerek 92 ilmekle başlamış olacağım.  İpliği boynuna takarak örüyorum ilmekleri ise bu şekilde atıyorum. 2 numaram 1.75 milimetre bir tığ numarası kullandım. Tığ numarası fark etmez elinizdeki herhangi bir tığ olabilir.  

İki şiş ile bere modeli için gerekli malzemeler;

  • Bebek yünü Ben antipilling özellikli iplik kullandım.
  • 3mm örgü şiş numarası kullandım.
  • 2 numara 1.75 mm tığ numarası kullandım.
  • 1 adet ponpon kullandım.

Daha fazla iki şiş ile örülen örgü bere modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim. Top Top Puf Puf Örgü Bere Modeli Yapımı / İki Şiş ile Bere Modelleri Nasıl Örülür?

İki şiş ile örgü bere modeli yapımı – Gülümseten Marifetler