Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

TIĞ İLE ÖRGÜ BALIK MOTİFİ YAPIMI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; tığ ile harika bir örgü balık motifi yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizlerde seversiniz ve memnun kalırsınız. Kanalıma abone değilseniz abone olarak desteklerinizi bekliyorum. Şimdi öreceğimiz balık motifi için böyle üç tane renkli iplik var. tığ numaram ipliklere uygun bir tığ numarası 0 numara 2.1 milimetre bir tığ numarası kullandım.

 Öncelikle siyah renkli iplik ile başlayacağım şu siyah renkli iplik ile 5 adet zincir çekelim. 5 tane zincirimi çektim. Baştaki zincire batarak bir yuvarlak oluşturdum. üç zincir çektim bir üstte çıktım burada oluşan Yuvarlağın içine batıyorum. İkili tırabzan yaptım ve bakın zincirle birlikte iki tane oldular bir tane daha ikili tırabzan, burada üç tane ikili tırabzanım oldu zincir ile birlikte. 3 zincirimi çektim bakın yuvarlağı şöyle içine tekrar batıyorum. 3 tane ikili tırabzan ve 3 zincir tekrar aynı Yuvarlağın içine üç tane ikili tırabzan.

Balık motifinin detaylı anlatımını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. Tığ işi kolay örgü modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim.