Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

TIĞ İLE ÇOK KOLAY ÖRGÜ BEBEK BATTANİYESİ MODELİ YAPIMI

Bebek battaniye modeli yapımı
anlatımlı bebek bebek battaniye örneği

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; kolay bir örgü modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ işi bir model olacak. Bu modeli çeşitli örgülerinizde kullanabilirsiniz. Özellikle tığ işi bebek battaniyelerine çok yakışacaktır. Bebek yeleklerine tığ işi patiklerinizi de kullanabilirsiniz. Böyle tek renk ip kullandım. İpliğim de ve bebe yünü. İpliğime uyumunda bir tığ numarası tercih ettim.

Şimdi zincir çekerek modelime başlıyorum. Şöyle sıktım, ilk zincirimi sıkıca. Sonrasında gevşek çekiyorum. Oldukça gevşek bir zincir çekelim. Zaten tığ işi örgülerimize başlarken en alttaki zincirleri böyle gevşek çekerek başlayalım. Oldukça gevşek bir zincir çekerek başlıyorum. Öreceğiniz örgünün uzunluğuna göre zincir çekebilirsiniz. Üzerine modelimizi kuracağız.

Bebek battaniye modeli – Gülümseten Marifetler

Şimdi tığıma ipliği dolamıyorum. Yedinci zincirime batarak böyle sık iğnemi yaptım. Bir yuva oluşturdum. Sonrasında Üç zincir çekelim. Üçüncü zincire sık iğne olarak batalım. Buraya da bir yuva oluşturdum. üç zincir çektim ve üçüncü zincire batarak bir yuva oluşturdum. Bakın böyle yuvalar oluşturarak gidiyoruz. Hepsinin bakın böyle genişliği aynı ilerliyor.

Kanalımda Çok kolay Çok Pratik Yelek modelleri, Bebek örgü modelleri, Tığ işi yelek modelleri, İki Şişle Yelek Modelleri, Kolay Örgü ve Anlatımları, İki Şiş ile Patik Modelleri, Tığ işi Patik Modelleri, Çeyizlik Patik Modelleri, Örgü Modelleri, Kolay Patik Örnekleri Çeyizlik Lif Modelleri Lif Nasıl Örülür Patik Nasıl Örülür Kolay ve Yeni Lif Örnekleri nelerdir Bebek Yelek Modelleri Bebek Bot Patik Modelleri Bay Bayan Örgü Yelek Hırka Kazak Patik Örneklerini Kanalımda Ayrıntılı Anlatımlı Örgü Modellerini rahatlıkla bulabilirsiniz.