Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Tek Parça Örgü ile Katlamalı Patik Modeli Yapımı iki şiş

Herkese merhabalar hepiniz Youtube kanalım “Gülümseten Marifetlere” Hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız? İyi misiniz? İnşallah Hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında bu görmüş olduğunuz iki şişle örülen tek parça örgüden oluşan kolaylıkla örebileceğiniz ve de çok kullanışlı bir patik modeli yapımı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Özellikle örgüye ilk defa başlayanların da tercih etmesi gereken modellerden bir tanesi diye düşünüyorum. Kolaylıkla örebilirsiniz gerçekten çok şık, çok kullanışlı, sade ve kibar bir model oldu.

Patik modelini 36 ve 37 ayak numaraları için yaptığım. Haraşo örgü olduğu için zaten istediğiniz kadar esneyebilen bir örgü çeşidi. Diğer ayak numaraları içinde örmek isterseniz; sıra sayılarında 2 sıra ya da 4 sıra eksik veya fazla. İlmek sayılarında 2 ilmek eksik veya fazla olarak başlayabilirsiniz. Modelimiz bu şekilde. o Umarım Sizlerde beğenirsiniz ve hep birlikte öreriz. Kanalıma abone olarak destek olursanız da çok mutlu olurum. Şimdi patik modelinin yapımına birlikte başlayalım.

Patik örneği için gerekli malzemeler;

  • İğnem var,
  • makasım var iplerini kesmek için,
  • 1 adet patik ipliği var.
  • 1 adet simli patik yapımına uygun iplik. Pırıltılı bir iplik.

Diğeri koyu renkte birisi açık renkte mor ve lila renklerde iki renk ipliği kullandım. 3 milimetre şişlerim var. İlmekleri ben bu şekilde atıyorum ilk başlarken ilmeklerimizi böyle çok sıkı atmayalım gevşek bırakalım ve gevşek atalım ki örgünün esneme payı olsun. Çok sıkı atarsak bu kısımda, başlangıç kısmında. Esneme payı olmaz. Şiş üzerine 48 tane ilmek yaparak başlıyorum.

Çeyizlik Bayan Patik Modelleri ve İki şiş ile örgü modeli gerek yelek modeli ve lif modeli olsun kanalımda daha fazlasını ayrıntılı bir şekilde anlattığım videolarıma Gülümseten Marifetler Youtube Kanalımda Bulabilirsiniz. Kanalıma Abone Olarak Destek Olursanız Çok Sevinirim.

Tek parça örgüden katlamalı patik modeli – Gülümseten Marifetler