Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

SU TAŞI MODELLİ ZİNCİRLİ KOLAY PATİK MODELİ

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; yine ayaklarınıza ve çeyizlerinize çok yakışacak harika bir tığ işi bot patik modeli yapımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hem zincirli hem de sutaşı modelinden oluşan çok güzel, çok şık bir patik modeli.

Su Taşı Modelli Çeyizlik Patik Modeli

Yeni patik örneği için gerekli malzemeler;

Tek renk patik ipliği kullandım.
2 numara 1.75 milimetre tığ kullandım.

Genellikle tığ ile kolay patik modeli yapacağım zaman hep 2 numara 1.75mm tığ kullanıyorum.  Adım adım anlattığın bayan çorap patik modeline yuvarlak uçlu patik ucu ile başladım. Çeyizlik patik modeline istiyorsanız küt burun patik ucu ile de başlayabilirsiniz.

48 tane ikili tırabzanım var.  5 sıra boyunca ördüm altıncı sırada modeli kurmaya başlıyorum. Patik örneği 36-37-38 ayak numaralarına kadar olur. Diğer ayak numaraları için sıra sayılarında artma yapmanız yeterli olacaktır.

2022 patik modelleri ile daha çok yeni patik modellerini paylaşabilmem için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim. Ayaklarınıza çok yakışacak Tığ işi bot patik yapımı  How to crochet socks

Tığ ile Bayan Patik Modeli – Gülümseten Marifetler