Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Su taşı modeli patik yapımı – Tığ işi çeyizlik bayan patik modeli yapımı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Su taşı modeli patik yapımı – Tığ işi çeyizlik bayan patik modeli yapımı bot patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte deneriz.

Evet, bu bot patiğim benim otuz altı, otuz yedi ve otuz sekiz ayak numaralarına kadar olur. Diğer ayak numaraları için sıra sayılarında artma veya eksiltme yaparsanız sizler için uygun olacaktır.

Çeyizlik patik modeli için gerekli malzemeler;

  • iki renk patik ipliği kullandım.
  • Tığ olarak ise 2 numara 1.75mm tığ kullandım.

Patik ucuma böyle daha önceden başladım. Ben patik uçlarımı hep aynı şekilde ve aynı sayılarda başlıyorum. bu yüzden böyle önceden başladım. “Gülümseten Marifetler patik ucu başlama şekilleri” diye yazarsanız, Youtube’da arama yaparsanız, karşınıza çıkan ilk videolarımı izleyerek sizlerle kolaylıkla ayrıntılı bir şekilde anlattığım videolarından izleyerek yapabilirsiniz. Bu modelimde böyle küt burun patik ucunu tercih ettim.

Patik modeli için 6 sıra ördüm ve elimde toplam 48 tane ikili tırabzanım var. Modelim dördün katları(48*) üzerine kurulan bir model ve 48 tane ikili tırabzan benim modelime tam denk geliyor. Bu şekilde altı sıra sonra yedinci sıramda modelimi kurmaya başlıyorum. Burada üç zincir çekerek bir üst sıraya çıktım.

Tığıma ipimi doladım. Bakın zincirimin dibine batıyorum. Bir sonraki tırabzana değil, zincirimin dibine batıyorum. İkili tırabzan yapıyorum. Bakın zincirimle birlikte iki tane oldular. Bir zincir. tığıma ipimi bir kez doluyorum yine aynı yere batıyorum. İkili tırabzan tekrar aynı yere batıyorum. İkili tırabzan. Bu şekilde bir model oluşturmuş oldum. Tığ işi patik örneğinin devamını videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Tığ işi patik örnekleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum. Umarım bu patik modeli 2022 patik modelleri içerisinde sizin desteğiyle yerini alacaktır.

Su taşı modeli patik yapımı – Tığ işi çeyizlik bayan patik modeli yapımı