Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Sarmaşık Gülleri Yelek Modeli – Yakadan Robadan Başlanan Tığ İşi Bebek Yeleği

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; çok güzel tığ işi Roba’dan başlanan bir yelek modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunun için böyle iki renk kullandım ben, ikisi de 250 metre uzunluğunda. 100 gram ağırlığında bebek yünleri, İki renkten yeleğimizi yaptım.

Öncelikle bu narçiçeği rengimle başlıyorum. Zincir çekerek başlayacağım. Çektiğimiz zincirleri çok sıkı çekmeyelim. Tığ 0 numara 2.1 mm. Evet zincirlerimizi gevşek çekelim. Bu şekilde 66 adet zincir çektim ben. Bu zincirimiz uzun gelirse kesebiliriz. O yüzden biraz fazla zincir çekerseniz iyi olacaktır. Bu şekilde çekelim. Evet, yetmiş altı adet zincirimi çektim. Ben biraz fazla çektim. Şöyle ölçü vereyim sizlere. Bakın zincirimi hiç gerdirmeden otuz üç santim uzunluğunda zincir çekmişim. Şimdi buradan sonra robamızın ön ve arka kısımlarının ayrımına geçeceğiz.

Tığ üzerine ipliği doluyorum. Bir, iki, üç, dört, dördüncü zincirime batarak Bir tane ikili tırabzan yapıyorum. Bakın buradaki zincirimi de ikili tırabzan sayıyorum. İki tane ikili tırabzanım oldu. Sırasıyla her bir zincire bir tane ikili tırabzan. Tığ üzerine ipliği doluyorum, zincirime batıyorum. Bir, iki defa da yukarıya çıkıyorum. Bu şekilde her bir zincire bir tane ikili tırabzan yapıyorum ve toplam on bir tane olacaklar. Devamını için videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Tığ işi bebek yelek modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

Sarmaşık Gülleri Yelek Modeli / Yakadan Robadan Başlanan Tek Seferde Örülen Tığ İşi Bebek Yeleği