Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Robadan Başlamalı Bebek Yelek Yapılışı Yeni doğan

yakadan başlanan bebek yelek modeli yapımı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; tığ işi Roba’dan başlamalı bebek yelek modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte deneriz.

Yakadan başlanan yelek modeli için gerekli malzemeler;

  • Yelek modeli için fıstık yeşili renginde bir ip kullandım.
  • İpliğim bebek yünü.
  • Yelek örneği için 100 gram ağırlığında, 360 metre uzunluğunda bir bebek yünü kullandım.
  • Tığ ise 0 numara 2.1 milimetre bir tığ kullandım.

Tığlarınızı biraz kalın tercih edin şu baş kısmına. Yine ipinizin inceliğine göre bakabilirsiniz. Eğer çok sıkı örüyorsanız bu şekilde tercih edebilirsiniz. Çünkü örgümüz biraz yumuşak olması için şimdi bu şekilde zincirlerimi çektim ben. Toplamda 74 tane zincir çektim zincirimiz fazla gelirse, bunu sonrasında kesebiliriz. Onu da sizlere gösteririm eğer fazla kalırsa şimdi bu zincirimizin uzunluğunu ölçelim.

Robadan başlanan yelek modeli için 34 santim uzunluğunda zincir çekmişim. Şimdi bebek yeleğimizin modelini zincirimizin üzerine kuralım, fazla kalan zincirimizi kesebiliriz. Tığıma ipliği bir kez doladım. Dördüncü tırabzanın tepesine batarak ikili tırabzan yaptım. Zincirimizi çekerken biraz yumuşak çekelim. Çok sıkı bir zincir çekmeyelim ilk başta. Tığıma ipliği dolayarak her bir Zincire bir tane ikili tırabzan batıyorum. Sıradaki zincirime battım İkili tırabzanımı yaptım. Devamını videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Yeni doğan bebek yelek modeli umarım 2022 yelek modelleri içerisinde yerini alacaktır.

Tığ işi bebek yelek modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

Robadan Başlamalı Bebek Yelek Yapılışı