Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

PUF ÇİÇEKLİ PATİK MODELİ DİKİŞSİZ İKİ ŞİŞLE PATİK YAPIMI

dikişsiz patik modeli yapmı
iki şiş ile patik modeli yapımı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Puf çiçekli dikişsiz patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve birlikte denemiş oluruz. İki şiş ile patik modeli gerçekten çok güzel, çok kullanışlı ve herkesin kolaylıkla yapabileceği bir patik örneği oldu. Çeyizlik patik modelinden böyle renk-renk örerek satışını yapabilirsiniz. Anlatımlı patik modeli gerçekten yapımı çok kolay, ve patik örneğinin ayakta duruşu da çok güzel. Çok kibar bir patik modeli oldu. Şimdi hep birlikte bunun yapımına başlayalım.

Bayan patiği için gerekli malzemeler;

  • İki renk patik ipliği kullandım.
  • Şiş olarak ise üç milimetre misinalı şiş kullandım.
  • (3 milimetre olan her türlü şişle örebilirsiniz)
Dikişsiz iki şiş ile patik modeli yapımı – Gülümseten Marifetler

Yeni patik modeli için ana renk olarak yeşil renkli iplik kullanarak kolay patik modeli ördüm. Krem renkli iplik ile sadece yeni patik örneğinin üzerindeki puf çiçeği yaptım. Puf çiçeği yapmak için tığ kullandım. Çeyizlik patik modeli için ilk sırada ilmekleri gevşek atalım. İlmekleri şiş üzerine atınca iyice sıkmayalım. Gevşek ilmek atalım. İlmekler arasında esneme payı bırakalım. Bayan patik örneği için şiş üzerine 52 tane ilmek atalım. İki şişle patik modeli 36 ve 37 ayak numaraları için uygundur. Sizler daha büyük ayak numaraları için yapıyorsanız, ilmek sayısını iki artırarak ilerleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde sıra sayılarında da bir iki arttırarak uygulayabilirsiniz.

2022 patik modelleri ve patik nasıl örülür, vs. detaylı anlatımını yaptığım patik örnekleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum. İki şiş ile ördüğüm diğer kolay patik modellerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Çiçekli dikişsiz patik modeli yapımı – Gülümseten Marifetler