Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Ponponlu Kolay Çeyizlik Patik Modeli Yapımı – How to knitting easy sock for women

Bugünkü örgü anlatımda; sizlere böyle Yeni yıla girerken, böyle yeni yıla uygun bir örgü patik modeli yapmak istedim. Videoların altına çok yorum gelmişti. Yeni yıl patiği, yeni yıl patiği yapar mısınız diye. Ben de böyle muhteşem yeni yıl hediyesi yaptım. Yılbaşı patik modeli yapımı İki şiş ile yaptım. 🩰christmas knitting socks örgü çorap modeli yaptım. Bakalım beğenecek misiniz? Umarım sizlerde beğenirsiniz ve hep birlikte kolay örgü patik modelini yapmış oluruz.

İki şiş ile örgü bayan patik modeli – Gülümseten Marifetler

İki şiş ile ördüm ben bu çeyizlik patik modelini. Böyle misinalı örgü şişi kullandım, ilmekleri biraz fazla olacağı için. Anlatımlı patik örneği için iki renk kullandım. Kırmızı ve beyaz patik ipliği kullandım. Öncelikle kırmızı renkli iplik ile başlayacağım. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum, sizler nasıl örüyorsanız bu şekilde başlayabilirsiniz.

Yeni çeyizlik patik modeli 36-37 ve 38 ayak numaralarına kadar olur. Diğer ayak numaraları içinde; şiş üzerine 2 ilmek eksik veya 2 ilmek fazla atarak başlayabilirsiniz. Şiş üzerine toplam 95 adet ilmek atarak başlayacağım. İlk sırada şiş üzerine ilmekleri atarken, oldukça gevşek atalım. Çok sıkı sıkıya ilmek atmayalım. Çünkü devamında haraşo örgü öreceğiz. Haraşo örgü esneyebilen bir örgü türü. Alt kısmında esneme olmazsa ayağa giyerken rahat giyilmez. Ponponlu Kolay Çeyizlik Patik Modeli Yapımı ✅ How to knitting easy sock for women

Çeyizlik patik modeli – Gülümseten Marifetler