Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

PALMİYE PATİK MODELİ YAPIMI – İKİ ŞİŞLE PATİK MODELLERİ

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şiş ile örülen kolay bir patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bayan patik modeli için gerekli malzemelerim;

  • Tek renk bir patik ipliği kullandım.
  • 3mm örgü şiş numarası kullandım.
  • 3 mm olan her türlü örgü şiş çeşidi ile örebilirsiniz.

İki şiş ile örülen patik örneğim 36-37-38 ayak numaraları için uygundur. Anlatımlı patik modelini tek renk örebileceğiniz gibi birçok farklı renkli iplikler ile de örebilirsiniz. Aralarda renk geçişleri yapabilirsiniz.

Ben ipliği boynuma takarak örüyorum.  Atacağım ilmek miktarında ipliği bıraktım. 99 adet ilmek atarak başlıyoruz. Eğer daha büyük küçük ayak numaralar için örmek isterseniz dört ilmek eksik veya fazla yapabilirsiniz.

Her zaman sıra başındaki ilk ilmeği örmeden diğer iğne üzerine alıyorum. Diğer ilmeklerimi ters örgü olarak örmeye başladım. Son bir ilmek kalana kadar, örelim. Sıranın sonuna kadar geldim örerek. Şimdi her zaman sıranın en sonundaki ilmeği de düz örgü olarak örüyorum ki kenarlarım bu şekilde daha düzgün ortaya çıkıyor.

İki şiş ile örülen patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

Palmiye patik modeli – Gülümseten Marifetler