Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

MEKTUP PATİK-ZARF PATİK MODELİ YAPIMI ÇEYİZLİK PATİK MODELLERİ YAPILIŞI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen çok kolay tek parçadan oluşan mektup patik,  zarf patik ya da dansöz patik nasıl yapılır sizlerle paylaşmak istiyorum.  Artık,  siz nasıl adlandırılırsanız ya da nasıl biliyorsanız bu patik modelini. Eminim bu modelden hepiniz yapmış olabilirsiniz ve çok güzel çok kullanışlı.  Çok da örülen modellerden ve satılan modellerden bir tanesi ama ilk defa örüyorum benim gibi ilk defa örecek daha önce hiç örmemiş olanlar bu modeli faydalansın diye videosunda çekmek istedim.

Mektup Patik Modeli – Gülümseten Marifetler

Kolay patik modeli gerçekten çok hoşuma gitti çok kullanışlı,  ayakta da çok hoş duran bir model.  Böyle bir tane puf çiçekte de bu kısmını süsledim bunu yapmaya da bilirsiniz sade haliyle de kullanabilirsiniz. Şurada bir adet düğmem var iyi bakın böyle tabanı dikişsiz patik modeli. Sadece şu kısmında ve arka kısmında bir dikişimiz var. Patik örneğinde şöyle buraya Ben bir düğme kullandım.  Yeni patik modeli ayağın bilek kısmı kısa olduğu için bu da tam net belli olmuyor. Patik modelinde şöyle bakın bağcıklar var bu bağcıkları kısa yaparak patik örneğini önden bağlamada yapabilirsiniz.

Zarf Patik Modeli – Gülümseten Marifetler

İki şiş ile örülen yeni patik modeli 36 ve 37 ayak numarası için uygundur. Diğer ayak numaraları içinde videonun içinde sizlere bilgi vereceğim.

Çeyizlik patik modeli için gerekli malzemeler;

2 tane patik ipliği kullandım.
3 milimetre örgü şişi kullandım.

Öncelikle sarı renkli iplik ile örmeye başlıyorum. Anlatımı patik modeline, şiş üzerine 16 ilmek atarak başlıyorum. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum.  Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz.

2022 patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olmayı unutmayın.

Çeyizlik Patik Modelleri – Gülümseten Marifetler