Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

KOLAY ÖRGÜ TUTACAK MODELİ YAPIMI – TIĞ İLE ÖRGÜ TUTACAK YAPILIŞI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; yine harika bir örgü modeli yapımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu örgü tutacak modelini mutfaklarınıza kolaylıkla kullanabileceğiniz, çok işinize yarayacak bir model yapımını sizlere anlatıyor olacağım.

Örgü tutacak modeli için gerekli malzemeler;

  • İki renk böyle elimde kalan ipleri değerlendirmiş olacağım.
  • Tığ olarak, 2/1.75mm tığ numarası tercih ettim.

Bunlar benim ördüm patikler den kalan patik ipleri bunları kullanacağım herhangi bir ip türünün kullanabilirsiniz elinizde kalan de iplerini değerlendirmiş olursunuz Öncelikle pembe renkli iplik ile başlıyorum. Ben iki tane renkli iplik kullandım. Daha fazla renk de kullanabilirsiniz Hatta tek renkte yapabilirsiniz.

Zincir çekerek başlayalım 5 adet zincirimi çektim baştaki zincirimi batarak böyle sık iğne şeklinde kapattım. Oraya bir yuvarlak oluşturmuş olduk. 3 zincir çekiyorum Ama bu benim ilk tırabzanı tığ üzerine ipliği dolayarak yapmış olduğum yuvarlağın içine batıyorum ve ikili tırabzan yapıyorum. Tekrardan aynı Yuvarlağın içine batıyorum bir-iki defa da yukarıya çıktım. İkili tırabzanları mı yapıyorum bakın 3 tane oldular. Örgü tutacak modelinin detaylı anlatımını aşağıdaki videodan bulabilirsiniz.

Tığ işi örgü tutacak modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.