Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Kolay desenli patik modeli yapımı‼️ Easy knitting booties sock model

Yeni doğan bebek patik modeli yapımı
iki şiş ile yeni doğan bebek patiği

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma Hoş geldiniz. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen çok şık çok gösterişli kolay desenli patik modeli yapımı Easy knitting booties sock for babies model çok kolay ve desenli bir patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yeni patik örneği için gerekli malzemeler;

  • İki renk patik ipliği kullandım.
  • 3 milimetre örgü şişleri var.
  • Bir adet de dikiş iğnesi kullandım.
  • İplikleri kesmek için makas kullandım.
yeni doğan bebek bot patik modeli – Gülümseten Marifetler

Öncelikle krem renkli iplik ile desenli çeyizlik patik modelini örmeye başlayacağım. Tek şiş üzerine ilmekleri mi atacağım. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz. Örgü patik modeli için eğer ilmekleri çok sıkı atıyorsanız, gevşek atamıyorsanız, iki şiş üzerine de ilmek atarak başlayabilirsiniz. Anlatımlı patik örneği için ilmekleri bu ilk sırada oldukça gevşek atmaya çalışalım.

Kolay patik çorap modeli için 49 tane ilmek atalım. İlk ilmeği her zaman örmeden alıyorum. Diğerlerini ise ters örgü olarak örmeye devam ediyorum. Örgü çorap modeli için son bir ilmeğe kadar devam edelim. Son ilmeği düz örgü örüyorum. Niçin böyle yapıyorum örgü modelinin kenarları daha düzgün ortaya çıksın diye, bu şekilde yapıyorum.