Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

KAHVE ÇATLAĞI – KAHVE ÇEKİRDEĞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

kahve çekirdeği örgü modeli
kahve çatlağı örgüsü

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; kahve çekirdeği kahve çatlağı denilen bu örgü modeli yapımını paylaşmak istiyorum. Kahve çekirdeği örgü modeli çok istek alan bir örgü modeliydi.

Ben bunu farklı renklerde denedim. İki şiş ile örgü modelinin arka tarafı gayet temiz çıkan ve çok güzel bir örgü modeli. Kahve çatlağı örgü modelini genellikle bebek örgülerinde çok fazla kullanılıyor.

Kolay yeni örgü modeli için gerekli malzemeler;

  • Örgü ipliği
  • 3mm örgü şişi kullandım.

Yeni örgü modeline şiş üzerine 25 tane ilmek atarak başlıyoruz. iki diş haraşo sırası ördüm ve bu örgü modelini lastik örgü üzerine de başlayabilirsiniz. Ya da benim gibi haraşo örgü üzerine de başlayabilirsiniz.

Kahve çatlağı yada kahve çekirdeği denilen örgü modeline, 5’in katları(5*) üzerine kurulan bir örgü modeli 5’in katları(5*) şeklinde ilmek sayımızı atıyoruz. Örgü modeline en son iki ilmek fazladan ekliyoruz. Yani nasıl yapıyoruz? Diyelim ki şiş üzerine 25 tane ilmek attık. ben şiş üzerine 25 tane ilmek attım. 25 sayısı, 5’in katı(5*)şeklinde. 25 ilmeği attım en son iki ilmek daha ekledim. Yani şiş üzerine 27 tane ilmek atmış oluyorum.

Örgü modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

KAHVE ÇEKİRDEĞİ ÖRGÜ MODELİ – GÜLÜMSETEN MARİFETLER