Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

İki şiş ile Süper kolay bebek yelek modeli yapımı / Yeni yelek modelleri

bebek yelek modelleri

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; en kolay bebek yeleği yapım sizlerle paylaşacağım. Yeleğimiz iki işle örülüyor. Sadece haraşo örgüden oluşuyor. Süper kolay bebek yelek modeli 0-9 aylık bebeklere kadar olacaktır. 0 ile 9 aylık bebekler için 20 diş haraşo sırası ördüm. 1 yaşındaki bebekler için; 25 diş veya 30 diş haraşo sırası örerseniz uygun olacaktır.

İki şiş ile bebek yelek modeli için gerekli malzemeler;

3 tane renkli bebek yünü kullandım.

3mm. Örgü şiş kullandım.

2 tane örgü düğmesi kullandım.

İplikleri kesmek için makas kullandım.

Yelek örneğini dikmek için iğne kullandım.

İki şiş ile kolay bebek yelek modeli yapımı – Gülümseten Marifetler

Örgü bebek yelek modeline yan kısımlar için 37 tane ilmek ile başladım. 25 diş haraşo sırası ördüm. Koltuk altı için 6 tane ilmek kestim. Sonrasında altıncı diş haraşo sırası örerken 12 tane ilmek de yaka kısmını için kestim ve sonrasında 16 diş haraşo sırası ördüm. Ve koltuk kesimi ve yaka kısmı dâhil toplam 22 diş haraşo sırası örmüş oldum. Yirmi üçüncü haraşo sırasında ilmekleri keserek örgüyü bitirdim.

İki şişle bebek yelek modelinin ölçüsünü vermek istiyorum.

Koltuk kısmından aşağıya kadar ölçtüğümüzde 16 cm uzunluğunda.

Koltuk kısmından omuz kısmına kadar 9 cm uzunluğunda.

Yelek örneği 25 cm genişliğinde.

Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz. İlk ilmeği örmeden alıyorum diğer ilmekleri son ilmeğe ters örgü olarak örüyorum. Son ilmeği düz örgü örüyorum. Bu şekilde 20 diş haraşo sırası örelim.  İki şiş ile Süper kolay bebek yelek modeli yapımı / Yeni yelek modelleri

0-9 Aylık Bebek Yelek Modeli Yapımı – Gülümseten Marifetler