Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

İKİ ŞİŞ İLE SELANİK ÖRGÜ BERE MODELİ YAPIMI

İKİ ŞİŞ İLE ÖRGÜ BERE MODELİ YAPIMI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişli örülen böyle puf-puf yumuşacık duran Selanik örgü oluşan bere yapımını sizlerle paylaşacağım. İnşallah beğenirsiniz ve hep birlikte denemiş oluruz Bakın böyle dokusuyla, ipiyle böyle yumuşacık bir bere oldu. İki çeşit olarak ördüm bere örneğini ördüm. İki şiş ile örülen bere modeli bir yaştan dört yaşa kadar olan çocuklarınıza bebeklerinize olacaktır.

Selanik örgü bere modeli için gerekli malzemeler;

  • İplik olarak bebek yünü kullandım.
  • 100gr. 360 metre uzunluğunda krem renkli bebek yünü kullandım.
  • Lastik örgü kısmını 3mm örgü şiş numarası ile ördüm.
  • Haraşo örgü kısmını 4mm örgü şiş numarası kullandım.
  • Örgü bere modelini dikmek için iğne kullandım.
  • Bere örneğine iplikler ile ponpon yaptım.
Selanik örgü bere modeli yapımı – Gülümseten Marifetler

İki şiş ile örülen bere modeline 4,5 yaşındaki kızım için ördüğüm bere örneğine şiş üzerine 74 tane ilmek atarak başlıyorum. Selanik örgü bere modeli için ipliği ikiye katlayarak örüyorum. Bunun için iki tane 100gramlık bebek yünü iplerinin birleştirerek yaptım. Eğer tek yumak bebek yünü ile örecekseniz iplik yumağının diğer ucu ile birleştirmeniz gerekir.

Selanik örgü modeline ilk önce lastik örgü kısmını yapacağım için 3mm örgü şiş numarası ile başlıyorum.  Selanik örgü kısmında 4mm örgü şiş numarasını kullanıyorum. Ayrıntılı bir şekilde anlattığım iki şiş ile örülen bere modelinin devamını videodan izleyerek yapabilirsiniz.

İki şiş ile örgü bere örnekleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

SELANİK ÖRGÜ BERE MODELİ YAPIMI – GÜLÜMSETEN MARİFETLER