Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

İKİ ŞİŞ İLE ÖRÜLEN ÇOK KOLAY BEBEK BOT PATİK MODELİ YAPILIŞI

bebek patik modelleri ve yapılışları
Yeni doğan Bebek Çorap Patik Modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube kanalım “Gülümseten Marifetler” e Hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah Hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen çok kolay bir yeni doğan bebek bot patik modeli ya da çorap patik de diyebiliriz. Nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapımı oldukça kolay, ilk defa örgüye başlayan arkadaşlarımız da kolaylıkla öğrenebilirler.

Ben bu şekilde tek renkli ördüm. Hem kız hem erkek bebekler için uygundur. İlmek sayılarını arttırarak, Diğer ayak numaraları içinde o uygulayabilirsiniz. Taban kısmından başlanarak yukarıya doğru ilerliyor.

Patik modeli için gerekli malzemeleri;

  • Bir adet İğnem var.
  • Üç milimetre örgü şişleri var.
  • Bir adet de patik ipliği kullandım.

Evet, Patik modeline ilmek atarak başlıyoruz. Atacağım ilmek miktarını da ipliği biraz uzun şekilde bırakıyorum. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl atıyorsanız ya da örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz.

Şiş üzerine 52 ilmek atarak başlayalım. İlk sıradaki ilmekleri gevşek atalım. Sıkı ilmek atmayalım. Örgü modelinin esneye bilmesi lazım. Başlangıç kısmında O yüzden ilmekleri gevşek atalım. Diğer ayak numaralarına göre 2 ilmek ya da 4 ilmek fazla atarak ilerleyebilirsiniz.

İki şiş ile bebek patik modelleri için kanalıma abone destek olursanız çok mutlu olurum.

YENİ DOĞAN BEBEK PATİK ÖRNEKLERİ – GÜLÜMSETEN MARİFETLER