Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

İki şiş ile Kolay Bebek Yeleği Yapımı – Very easy Knitting vest cardigan for baby patterns

Kolay bebek yelek modelleri
İki şiş ile örülen Bebek yelek Modelleri Yapılışı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen yeni doğan bebek yelek modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte örmüş oluruz. Yapımı gerçekten çok kolay bebek yelek örneği. Ve bir o kadar da güzel bir yelek modeli oldu. Mutlaka sizlere de denemenizi tavsiye ediyorum.

İki şişle örülen kolay erkek bebek yelek modeli için gerekli malzemeler;

  • 3mm örgü şiş kullandım.
  • 100gr. 340 metre Uzunluğunda bebek yünü kullandım.
  • 4 adet örgü yelek düğmesi kullandım.

Şimdi yeleğimizin yapımına başlayalım. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz. Kolay bebek örneği için şiş üzerine 40 tane ilmek atarak başlıyorum. Her zaman ilk ilmeği örmeden alıyorum. Diğerlerini ters örgü olarak örüyorum. Son bir ilmek kalana kadar böyle ters örgü olarak örmeye devam edelim. Son ilmeğimi böyle düz örgü örüyorum her zaman.

Erkek bebek yelek örneği – Gülümseten Marifetler

Böyle 45 diş haraşo sırası ördüm. Her on birinci diş haraşo sırasında ise düğme deliği yeri açtım. Böyle dört adet düğme yeri denk geliyor. Ve sıralarımı da tamamladım. Kırk beş diş haraşo sırası oldu. Ve üst tarafına yani lastik örgü tarafına geçeceğim.

Yelek modelinin üst kısmında ilmekleri iki-iki örerek 10 tane ilmek eksilttik. Yani şiş üzerine 40 tane ilmek atmıştık, şimdi ilmek sayısı 30’a düştü. Bebek yelek modelinin ön tarafı uzunluğu 29 cm uzunluğunda ve bebek yelek örneğini 16,5 cm genişliğinde. Lastik örgü kısmı 8 cm uzunluğunda.

İki şiş ile örülen kolay bebek yelek modelleri için kanalımı takip etmeyi unutmayın. İki şiş ile Kolay Bebek Yeleği Yapımı Very easy Knitting vest cardigan for baby patterns

İki şiş ile kolay bebek yelek örnekleri – Gülümseten Marifetler