Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Katlamalı En kolay Örgü bayan patik modeli yapımı (Çeyizlik Patik Modelleri Yapılışı)

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; İki şiş ile En kolay Örgü bayan patik modeli yapımı (Çeyizlik Patik Modelleri Yapılışı) İki şiş ile örme, En kolay, en pratik patik modeli yapımınızı sizin ile paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz ve hep birlikte yaparız. Çok beğendim, çok güzel bir patik modeli haline geldi. Kolay patik örneği sadece haraşo örgüden oluşuyor. Yeni patik modelinin sadece bu ön kısımda bir dikiş vardır. Çeyizlik kolay patik modelinin taban kısmında hiç dikiş yok. Ben İki şiş ile örülen patik modelini bir ponpon ile süsledim siz farklı şekillerde de süsleyebilirsiniz. Bu patik örneğine kolay ponponlu patik modeli de diyebiliriz.

Anlatımlı patik modeline şiş üzerine 48 tane ilmek atarak başladım. 4 diş haraşo sırası sonrasında renk geçişleri yaptım. Devamında bayan patik modeli için örgü modelini ikiye katlayıp üst kısmından dikerek kullanıma hazır hale getirdim.

Katlamalı patik
Kolay patik modelleri – Gülümseten Marifetler

Katlamalı patik modeli için gerekli malzemeler;

  • İki renk patik ipliği kullandım.
  • 3mm. Örgü şiş numarası kullandım.
  • Örgü modelini dikmek için iğne kullandım.
  • İplikleri kesmek için makas kullandım.

48 ilmek ile başladığım bayan patik örneği 37-38-39 ayak numaraları için uygundur. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Diğer ayak numaraları için ilmek sayısında ve sıra sayında ilmek artırma ve eksiltme yaparak uygulayabilirsiniz. Her zaman ilmeği örmeden şiş üzerine alırım. Diğer ilmekleri ters örgü olarak örüyorum. Fakat son ilmeği düz örgü örüyorum ki örgü patik modelinin kenarları düzgün gözüksün.

İki şiş ile örülen kolay patik modelleri ve patik örnekleri için kanalıma abone olmayı unutmayın.

Katlamalı Patik Modeli Yapımı – Gülümseten Marifetler