Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

İKİ RENKLİ ÖRGÜ BEBEK BATTANİYE MODELİ YAPIMI

Herkese merhabalar. Hepiniz YouTube kanalıma hoş geldiniz. Bugünkü örgü anlatımımda; kolaylıkla örebileceğiniz örgülerinizi de kullanabileceğiniz iki renkli iplik ördüğüm harika bir bebek battaniye modeli yapımını anlatmak istiyorum. Yapımı oldukça kolay.

Bebek Battaniyesi

Örgü bebek battaniyesi yapımı için gerekli malzemelerim;

Herhangi bir iplik kullanabilirsiniz.

İpliğinize uygun tığ tercih edebilirsiniz.

Tığ ile bebek battaniyesi modeli için istediğiniz sayıda zincir çekebilirsiniz. Öreceğiniz örgü modeli boyunca zincirimi çektim. Sonrasında tığ üzerine ipliği dolayarak şöyle sayıyorum. Yedinci örgü zincirine batarak ikili tırabzan yaptım. Araya bir zincir çektim. Aynı zincire tekrar batarak ikili tırabzan yaptım. Şöyle. Araya zincir çekmiyorum. Tığ üzerine ipliği dolayarak bir iki zincir atladım. Üçüncüye ikili tırabzan yaptım. Sonrasında araya bir zincir çekerek tekrar aynı zincire battım. İkili Tırabzan yaptım. Tığ üzerine ipliği doluyorum. Şöyle bir iki zincir atlayıp üçüncüye ikili tırabzan yapıyorum. Bir zincir, aynı zincire tekrar ikili tırabzan. Yeni örgü battaniye modeline V şeklinde modeller oluşturarak ilerleyelim. Ve en son tığ üzerine ipliği dolarak bir zincir atlayıp, bir sonrakine tırabzan yaparak bitiriyorum. Fazla zinciriniz kalabilir. Bunu örgünüzden biraz uzaklıkta kesebilirsiniz. Şimdi hem burada fazla kalmadı. O yüzden zincirinizi biraz uzun çekin. Fazlalığı her zaman kesebilirsiniz. Bu şekilde V modellerimi oluşturdum.

2022 örgü modelleri için kanalıma abone olmayın unutmayın. Sizlerle tığ ile yelek modelleri, örgü modelleri, hırka örnekleri, battaniye örnekleri vs. örgü çeşitlerini bol bol örmek dileğiyle. İki renkle ördüm harika oldu bebek yelek, battaniye tığ işi örgü modeli super crochet baby blanket

Gülümseten Marifetler Battaniye Modeli