Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

İki renkli çift taraflı tığ işi örgü modeli Easy Crochet knitting blanket

tığ işii örgü modelleri
iki renkli çift taraflı örgü modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; kolaylıkla örebileceğiniz. İki renkli çift taraflı tığ ile örgü modeli, harika bir örgü modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. İplik olarak Bebek yünü kullandım. İpliğe uygun 2 numara 1.75mm tığ tercih ettim.

Öncelikle pembe renkli iplik ile örmeye başlıyorum. Bebek battaniye modeline zincir çekerek başlıyoruz. O yüzden modeli kolaylıkla uygulayabilirsiniz öreceğiniz örgü modeli boyunca zincir çekebilirsiniz. Şöyle sıkıca bir zincir çekmeyelim. Bu ilk sıra çok gevşek olsun. Elimizi gevşek tutalım. Dediğim gibi öreceğiniz örgü boyunca bu uzunluğu boyunca zincirlerimizi çekelim. Örgü modeli için zinciri biraz fazla da çekebilirsiniz. Kalan zinciri sonrasında kesebiliriz. Ben video içerisinde küçük bir parça da modeli göstereceğim.

İki renkli örgü yelek ve battaniye modeli – Gülümseten Marifetler

Şimdi örgü bebek battaniye modeli için tığ üzerine ipliği doladım ve baştan saydığımda şöyle dördüncü zincire denk gelecek şekilde ikili tırabzan yapıyorum ve her bir zincire bir tane ikili tırabzan yapalım. Tığ üzerine ipliği doluyorum ve sıradaki zincire batıyorum. Bir-iki defa da yukarıya çıkıyorum ilmekleri iki-iki örerek. Sıradaki zincire batıyorum. İki-iki örerek iki defa da yukarıya çıkıyorum. İkili tırabzanlar yapıyorum. Böyle ikili tırabzanlar yaparak ilerleyelim. Bu yapmış olduğum ikili tırabzanlar 4’ün katı(4*) şeklinde olacak.

Tığ işi örgü modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum. İki renkli çift taraflı tığ işi örgü modeli / Easy Crochet knitting blanket

Çift taraflı örgü yelek battaniye modeli – Gülümseten Marifetler