Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Hırka motifi yapımı Örgü battaniye motif yapımı Crochet granny square cardigan pattern

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Hırka motifi yapımı Örgü battaniye motif yapımı Crochet granny square cardigan pattern çok güzel ve kolaylıkla öyle bineceğiniz bir örgü motif yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunun için istediğim bir renk çeşidini kullanıyorum. İstediğim şekilde bir renk.

Tığ olarak ipime uygun bir tığ tercih ettim. Şöyle başlıyorum. Zincir çekelim. Bir. İki. Üç. Dört. Beş. Beş tane zincirimi çektim. Ben böyle zincir üzerine başlıyorum. Sizler sihirli halka üzerine de başlayabilirsiniz. Tabii baştaki zincirime battım. İlmeği içinden çıkardım. Şöyle sık iğneyle şuraya bir yuvarlak oluşturmuş oldum. Üç zincir çektim. Tığ üzerine ipimi yuvarlağın içine battım. İkili tırabzan yaptım. Tığ üzerine ipimi doladım. Yuvarlağın içine battım. İkili tırabzan yaptım.

Tığ üzerine ipimi doladım. Yuvarlağın içine battım. İkili tırabzan yaptım. Bakın şöyle tırabzan yaparak yuvarlağımı dolduracağım. Baştaki zincirimi de tırabzan olarak sayıyorum. Bir, iki, üç, dört tane yaptım. Bunları on altıya tamamlayalım. Evet. On altı tane tırabzanımla doldurdum. Sonrasında baştaki tırabzanıma şu şekilde batarak ilmiği içinden geçirdim. İki zincir çekiyorum sıkıca. Ve ipimi burada keseceğim. Artık beyaz rengimle işim bitti. Bir üst sıralarda farklı renkler kullandım ben. Şu şekilde bakın. Tamamlamış oldum. Devamını videoyu izleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz

Tığ işi örgü hırka motif ve battaniye motifleri için kanalıma abone olarak destek olursanız sevinirim.