Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

HER YAŞA UYGUN PATİK MODELİ BAY BAYAN BOT PATİK MODELİ YAPIMI İKİ ŞİŞLE

Bay Bayan Bot Patik Modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; yine kolaylıkla örebileceğiniz her yaşa uygulayabileceğiniz ve bot patik modelleri arasında en kolayı olan ve en çok sevilen modellerden bir tanesini sizlerle paylaşımını yapacağım. Bunun için ben elimde kalan böyle az ipleri topladım. Böyle rengârenk bir bot patik öreceğiz. Malum ipler çok pahalandı. Bu yüzden elinizde kalan ipleri mutlaka değerlendirelim. Parça parça iplerden çok güzel patikler, örgüler ortaya çıkartabilirsiniz. Ben de buna örnek olsun diye bu şekilde bir model paylaşımı yapmak istedim.

Hem bay hem bayanlar için bu modeli uygulayabilirsiniz. Tabii uygun renkleri kullanarak. Çocuklarınız için de aynı şekilde bu modeli uygulayabilirsiniz. Bu şekilde ben bir, iki, üç, dört, beş çeşit renk kullanacağım. Renkli bir patik modeli olacak. Öncelikle krem renkli iplik ile başlayacağım.

Benim yaptığım bot patik otuz yedi, otuz sekiz, otuz altı ayak numaraları için uygundur. Uygun ilmek sayısında başlayarak diğer ayak numaralarına da uygulayabilirsiniz. Her ayak numarasına uygulaması gerçekten çok kolay bir model. Ve dediğim gibi en kullanışlı bot patik modelleri arasında. Hem patik olarak yapabilirsiniz. hem bot patik hem de çorap patik olarak da yapabilirsiniz. İlmek atacağım miktarda ipliği bıraktım. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz.

Renkli bay bayan patik modeli için gerekli malzemeler;

  • İpliklerimin hepsi patik ipliği.
  •  Şiş numaram ise üç milimetre,
  • Misinalı örgü şiş kullanıyorum.
  • Diğer örgü şişlerini de kullanabilirsiniz.

Bay bayan bot patik modeli için şiş üzerine Doksan beş atarak başlayalım. Bu ilmek sayısını iki eksiltip, iki azaltarak yani çoğaltarak farklı ayak numaralarına da numaralarına da uygulayabilirsiniz.

Bot Patik örneğinin Kısa tarifi;

  • Krem renkli iplik ile Sekiz diş haraşo sırasını ördüm.
  • Bir diş haraşo sırası Sarı renkli iplik ile
  • Sonrasında bir diş haraşo sırası krem renkli iplik ile
  • bir diş haraşo sırası pembe renkli iplik ile
  • bir diş haraşo sırası krem renkli iplik ile
  • bir diş haraşo sırası mor renkli iplik ile

En son krem rengimde de bir diş haraşo sıra ördükten sonra örgünün ön yüzüne geldim. Devamını videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

İki şiş ile örülen Çeyizlik patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum. Umarım sizlerin desteği ile kolay bot patik modeli 2022 patik modelleri içerisinde yerini alacaktır.