Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

HARAŞOLU BEBEK BOT PATİK MODELİ – İKİ ŞİŞ İLE YENİ DOĞAN BEBEK PATİK MODELLERİ

İKİ ŞİŞ İLE BEBEK BOT PATİK MODELLERİ

Herkese merhabalar Youtube kanalım gülümseten marifetler Hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? inşallah Hepiniz çok çok iyisinizdir. Bu videomda sizlere bu görmüş olduğunuz Yeni doğan Bebek Patik Modeli Nasıl yapıldığını paylaşmak istiyorum. bir kerede örülüp biten bir patik modeli oldu. Yapması gerçekten çok kolay. İlk defa iki şişle örgüye başlayanların rahatlıkla örebileceği bir model oldu. Hepinize mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

İki şiş ile bebek bot patik için gerekli malzemeler;

  • bir adet tek renk patik ipliği kullandım.
  • Dikiş için 1 adet iğne kullandım.
  • 3 milimetre örgü şiş numarası kullandım.
  • Makasım var iplerimi kesmek için,

Kolay bebek bot patik için malzemelerimiz bu kadar. şöyle örülmüş bitmiş hali de videoda görüldüğü gibi. Sizlere ölçüde vermek istiyorum. Çünkü hani elden ele örgüler değişir. Bakın şöyle 19 santim uzunluğunda şu kısmını boydan ölçelim. Şöyle sekiz buçuk, dokuz santimetre uzunluğunda bu kısımda bu şekilde.

Şimdi yapımına hep birlikte başlayalım. Patik modeli için atacağım ilmek miktarını da ipi bu şekilde bıraktım. Ben ipimi boynuma takarak örüyorum. Başlamadan onu sizlere söyleyeyim. İlmekleri mi ise bu şekilde atıyorum. İlmekleri mi çok sıkı atmıyorum. İlk başlarken böyle yumuşak gevşek bırakıyorum ki esneme payı olsun. Çok sımsıkı atarsak böyle ve sonrasında hiç esneme payı olmaz ve gerdirmeye başlar. Patiğimizin rahat giymesi olmaz ve Orantısız olur. o yüzden böyle ilk başta ilmeklerimizi böyle gevşek atalım. Çok sıkı atmayalım bu şekilde 48 tane ilmeği şiş üzerine atacağım. Özellikle hatırlatmak istiyorum. İlk ilmekleri mi her zaman örmeden alıyorum ve son ilmeği düz örgü olarak örüyorum.

İki şiş ile örülen yeni doğan bebek patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

HARAŞOLU BEBEK BOT PATİK MODELİ – GÜLÜMSETEN MARİFETLER