Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Erkek ve Kız Bebek Yelek Örneği İki Renkli Bebek Yeleği Yapımı Knitting babies vest cardigan sweater easy pattern

iki renkli bebek yelek modeli
erkek ve kız bebek yelek modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen yeni doğan bebek yelek modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte örmüş oluruz. Yapımı gerçekten çok kolay bebek yelek örneği. Ve bir o kadar da güzel bir yelek modeli oldu. Mutlaka sizlere de denemenizi tavsiye ediyorum. Böyle bir tığ işi ayıcık figürüyle de süslemesini yaptım. Bunun videolu detaylı anlatımı da kanalımda mevcut.

İki şişle örülen bebek yelek modeli Yaka ve kol kesimi gerektirmeyen bir yelek modeli. 0-6 aylık bebekleriniz için bu ölçüler uygundur. 0-6 aylık bebek yelek modelinin ölçüleri; ön taraf uzunluk ölçüsü omuzdan aşağıya 28 cm uzunluğunda. Genişlik olarak 25 cm uzunluğunda. İki renkten böyle renk geçişleri yaparak bebek yelek modelini örmüştüm.

Ayıcıklı bebek patik modeli – Gülümseten Marifetler

Erkek ve kız bebek yelek modeli için gerekli malzemeler;

  • 100gr. 250 mt. Uzunluğunda Krem renkli iplik var.
  • 100gr.250 mt. Uzunluğunda Mavi renkli iplik var.
  • 3mm örgü şiş numarası kullandım.
  • İplikleri kesmek için makas kullandım.

Kolay bebek yelek modeli için ilk önce mavi renkli iplik ile başlıyorum. Ben ipliği boynuma atarak örüyorum, sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz.  Yeni yelek modeli için toplamda şiş üzerine 36 tane ilmek atıyorum. Daha büyük yelek modeli veya daha küçük yelek örneği yapmak isterseniz ilmekleri ikişer veya dörder ilmek eksik veya ilmekleri fazla olarak yapabilirsiniz.

İki renkli kız ve erkek bebek yelek modeli – Gülümseten Marifetler