Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Efe Yeleği Yapımı Erkek Bebek Yelek Modelleri Easy Knitting Baby Vest cardigan

Bebek yelek modelleri
ATA YELEĞİ YAPIMI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen Efe yeleği modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte denemiş oluruz. Gerçekten çok güzel. Çok şirin bir bebek yeleği oldu, yapımı da bir o kadar kolay. İnşallah hep birlikte yaparız. Ata yelek modeli 0-6 aylık bebekleriz için uygundur. Yeleğimiz bu şekilde. Şimdi hep birlikte yapımına başlayalım.

Erkek bebek yelek modeli için gerekli malzemeler;

  • 3mm. Örgü şiş numarası kullandım.
  • 100gram 340 metre uzunluğunda bebek yünü kullandım.
  • 4 adet örgü yelek düğmesi kullandım.
  • Yelek örneğinin iplerini kesmek için makas kullandım
  • Yelek modelini dikmek için iğne kullandım.
Bebek yelek modelleri
ATA YELEĞİ YAPIMI

Efe bebek yelek modelin arka tarafı için şiş üzerine 62 tane ilmek atarak başlıyoruz. İlk ilmeği her zamanki gibi örmeden alıyorum. Diğer ilmeklerimi ise ters örgü olarak örmeye devam ediyorum. Son bir ilmek kalana kadar devam edelim. Son ilmeğime geldim. İpliği arkaya geçirdim. Son ilmeğimi her zaman düz örüyorum. Kenarlarım daha düzgün ortaya çıkmış olacak bu şekilde.

Ata bebek yelek örneğinin için; 36 diş haraşo sırası örüyoruz. Otuz yedinci diş haraşo sırasını örerken koltukları için ilmek kesiyoruz. Sonrasında koltuk altı için 6 tane ilmek bir taraftan, 6 tane ilmek diğer taraftan toplam 12 tane ilmek kesiyoruz.  Şiş üzerinde 50 tane ilmek kaldı. Sonrasında hiç artma eksiltme yapmadan devam ediyoruz. 21 diş haraşo sırası 50 tane ilmek ile örelim. Yirmi birinci sırada ilmeklerin tamamını keseceğiz.

İki şiş ile örülen bebek yelek modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum. Kolay Efe Yeleği Yapımı Erkek Bebek Yelek Modelleri Easy Knitting Baby Vest cardigan

EFE YELEK MODELİ YAPIMI – GÜLÜMSETEN MARİFETLER