Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

ÇOK KOLAY HARİKA BİR ÖRGÜ MODELİ YAPIMI SUPER EASY KNITTING CROCHET PATTERN

Süper kolay örgü modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Super Easy Knitting Crochet Yapımı çok kolay harika örgü modeli kolay bir örgü modeli yapımını paylaşmak istiyorum. Bunun için iki renk bebek yünü kullandım. Tabii bunu üç, dört, beş farklı renkle de örebilirsiniz. Sizin tercihinize kalmış.

Öncelikle lila rengimle örmeye başlıyorum. Zincir üzerine başladığımız bir örgü modeli. Bunun için öreceğimiz örgü modeli boyunca zincir çekelim. İlk zincirimi şöyle bir sıkıştırdım. Ve bu ilk sıradaki zincirlerimi oldukça gevşek çekiyorum. Sıkı sıkıya zincir çekmeyelim. Çünkü modelimiz bu alt kısımda böyle kasma yapacaktır ve güzel durmayacaktır. Öreceğimiz örgü modelince dediğim gibi zincir uzunluğunu çekelim. Fazla da çekebilirsiniz. Fazlalık zinciri modeli kurulumundan sonra kesebilirsiniz.

Süper kolay örgü modeli – Gülümseten Marifetler

Böyle zincirimi çektim. Ben küçük bir model göstereceğim için bu kadar zincir sayısı benim için yeterli. Tığ üzerine ipliği doladım. Şöyle baştan sayıyorum. İlk zincirim bakın bir iki, üç, dört, beş, altı. Şöyle yedinci zincire batalım. İkili tırabzan yapalım. Tekrar aynı yere batalım. İkili tırabzan yapalım. Tekrar aynı yere batalım. İkili tırabzan yapalım. Aynı zinciri üç tane ikili tırabzan bir zincir Tığımıza ipliği dolayıp bir. İki. üç, dört. Dördüncü zincire bir, iki. Tekrardan aynı yere Üç tane ikili tırabzanımı battım. Bir zincir tığ üzerine ipliği doladım. İki, Dört. Dördüncü zincirime ikili tırabzan. Aynı yere tekrar iki aynı zincire tekrar batıyorum. Üç. Üç tane ikili tırabzan. Bir zincir. Böyle zincir boyunca bu modeli kurarak ilerleyelim. Evet, bakın böyle modelleri kurarak ilerledim. En son bir zincir çekiyorum. İki zincir atlayıp üçüncüye tırabzan yaparak burayı bitirdim. Bakın burada fazla zincirde kalabilirdi. Bunu modelimizin üç dört zincir böyle şu taraftan keserek kalan ipi de çektiğimizde bu şekilde kısaltmış olursunuz. Yani fazla zincir de çekebilirsiniz. Şimdi burada bir, iki, üç, dört, beş, beş zincir çek örgü mü çevirdim. Şöyle tığ üzerine ipliği doladım. Ve bu tarafa batıyorum bakın. Buraya batarak buraya atlıyorum. Şu iki model arasına batıyorum. İkili tırabzan yaptım.

Tığ üzerine ipliği doladım. Şimdi şurada aşağıda üç zincir atlamıştık. Bir, iki, üç. Burada ikinciye, ortadakine batarak bir ikili tırabzan yapıyorum. Şöyle ipliği biraz uzatıyorum. İkili tırabzan yaptım. Tığımı ipliği doladım. Şuradaki boşluğa batıyorum tekrar. İkili tırabzan yaptım. Bakın böyle üç tane oldum. İkincisi ortadaki biraz uzun görünüyor. Şimdi bir zincir çekelim. Tığımıza ipliği dolayalım. Diğer iki model arasındaki şu boşluğa geçelim. Boşluğa battım. İkili tırabzanımı yaptım. Ortadakini yapacağım. Tığ üzerine ipliği doladım. Bu ortadakini aşağıya batıyoruz. Aşağıda bir, iki, üç zincir atlamıştık. Şöyle ortadaki ikinci zincire batarak ipliği böyle çektiriyorum, uzatıyorum. Uzatılmış şekilde bir tırabzan yapıyorum. Bu ikinci tırabzanı uzatarak yapalım. Sıkı bir tırabzan yapmayalım.

Tığ işi örgü modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim. Sevgilerimle.