Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Çeyizlik Su Taşı Modeli Kolay Patik Yapımı Tığ işi Renkli Patik Modelleri Yapılışı

tığ işi rendarenk patik modeli yapımı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; tığ işi çeyizlere çok yakışacak. Böyle su taşı modelinden oluşan harika bir patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum, gerçekten çok güzel bir model oldu. Bakın böyle görünüşü de çok güzel. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve hep birlikte deneriz.

Renkli patik modeli üç renk kullandım. Yine elimde kalan ipleri değerlendirmeye devam ediyorum. Böyle elinizde kalan iplerle böyle çok güzel harika patikler örebilirsiniz. Lütfen elinizde kalan ipleri değerlendirelim, mutlaka örelim. Kullanalım. Bu şekilde patik ucunu daha önceden başladım.

Öncelikle gerekli malzemeleri sayayım.

  • Üç renk elimde olan patik ipliği kullandım.
  • Ya tarçın rengi bir de böyle bej renkli iplik kullandım.
  • 2 numara 1.75mm tığ kullandım.

Patiğim otuz altı, otuz yedi, otuz sekiz ayak numaralarına kadar olur. Diğer ayak numaraları için şuradaki sıra sayılarında artma, eksiltme yapabilirsiniz. Buradaki modelimiz aynı kalsın. Ya da buradaki sıra sayılarında bir iki eksik fazla yapabilirsiniz şuradaki. Modelimiz üç model gayet uygun. Bütün ayak numaraları için.

Şimdi patik ucuna bu şekilde önceden başladım. “Gülümseten Marifetler” patik ucu başlama şekilleri diye yazarsanız kanalımda ayrıntılı bir şekilde anlattığım patik ucu videoları mevcut. Hem küt burun hem yuvarlak uçlu patik ucunu kullanabilirsiniz bu modelde. Ben daha çok böyle yuvarlak uçlu patik ucunu kullanıyorum kırk sekiz ikili tırabzana kadar artmalarımı tamamladım.

Altı sıra ördüm, büyük ayak numarası için örüyorsanız, bir sıra daha fazladan örebilirsiniz. Elimde kırk sekiz tane, ikili tırabzanım var. Ben patik uçlarımı hep aynı şekilde aynı sayılarda başlıyorum bu yüzden böyle önceden başlıyorum. Renkli patik modelinin devamını videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Tığ işi patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim. Umarım sizlerin desteği ile patik modelim, 2022 patik modelleri içerinde yerini alacaktır.