Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Çeyizlik İki Şişle Bot Patik Modelleri Yapımı – Yeni Kolay Bayan Patik Modelleri Yapılışı

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şiş ile örülen bot patik modelin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Şöyle lastik örgü kısmını daha da uzun yaparak bunu çorap şeklinde de kullanabilirsiniz. Geriye kıvırıp da kullanabilirsiniz. Ben kısa ördüm, bakın şu lastik örgü kısmını. Ters örgü ve düz örgü örgüden oluşmakta patiğim.

Otuz altı, otuz yedi ve otuz sekiz ayak numaralarına kadar olur. Diğer ayak numaraları için; ilmek sayılarında iki eksik iki fazla yaparak Artma ve eksiltme yapabilirsiniz.

Çeyizlik bot patik modeli için gerekli malzemelerim;

  • İki renk patik ipliği var.
  • Üç milimetrelik örgü şişleri var.
  • Bir adet de dikiş iğnesine ihtiyacımız olacak.

Öncelikle ilmek atarak başlıyoruz. Attığımız ilmekler hep tek ilmekler olacaklar. ipliği şöyle uzunca bıraktım. Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Böyle misinalı bir şiş kullandım. İki ayrı şişle de örebilirsiniz. İlmeklerimi bu şekilde atıyorum. 95 adet ilmek atacağız. Daha küçük yapmak isterseniz tek ilmeklerle olacağı için 93 ve 91 ilmekle başlayabilirsiniz. Ya da 61 ve 63 yani tek ilmekler olacak. İkiye bölünemeyen, daha büyük ayak numaraları için 95 – 97. Bu şekilde ilerleyebilirsiniz. Şimdi doksan beş tane ilmeğimizi atalım.

Şimdi örmeye başlıyorum. Bakın ipim bu taraftayken burası örgümün arka yüzü olacak. İlk ilmeği her zaman örmeden alıyorum. Diğerlerini ters örgü olarak örmeye devam ediyorum bakın bu şekilde. İlmeği alıyorum ipimi üzerine atıp ilmeğin içinden çıkartıyorum. Bu şekilde ters örgü olarak örmeye devam edelim,

İki şiş ile örülen patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

YENİ KOLAY ÇEYİZLİK BAYAN BOT PATİK MODELİ YAPIMI – GÜLÜMSETEN MARİFETLER