Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Çeyizlik Bayan Bot Patik Modeli İki şiş ile Patik Örnekleri Yapılışı How to make hand knitting woolen socks

örgü patik modelleri
İki şiş ile çorap patik modeli

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugün yine iki şiş ile kolaylıkla öreceğiniz akşam başlayıp bitirip sabah giyebileceğiniz bir patik örneği yaptım. Çeyizlik patik örneği, ayakta çok şık duran bir patik modeli oldu. Bu kolay patik modelini sizlerle paylaşmak istedim.

örgü patik modelleri
İki şiş ile çorap patik modeli

Örgü bayan patik modeli gerekli malzemeler;

İki renk patik ipliği var.
3 milimetre örgü misinalı şiş kullandım. (Needle magic loop)

Ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz.
Anlatımlı patik modeline şiş üzerine 95 ilmek atarak başlıyoruz. İlmekleri atarken ilk sırada gevşek atalım. İlmekler arasındaki esnekliği sağlayalım. Çünkü devamında haraşo örgü öreceğimiz için örgünün alt kısmının, yani bu başlangıç kısmın kasmaması gerekiyor.  Esnekliği sağlayalım.

2022 yeni patik modeli için bu attığım ilmek sayısı 36-37-38 ayak numaralarına kadar olur.  Daha büyük veya daha küçük ayak numaraları için; bir ilmek eksilterek veya ilmek sayısını fazlalaştırarak yapabilirsiniz.  Ben yeni patik örneğinin yapımında;  ilk ilmeği her zaman örmeden alıyorum, diğer ilmekleri ters örgü olarak örmeye devam ediyorum.  Son olarak ilmek kalana kadar örelim. Son ilmeği düz örgü olarak örüyorum.  Her zaman ilk ilmeği örmeden alıyorum, Son ilmeği düz örgü olarak örüyorum. Bu şekilde çeyizlik örgü patik modelinin kenar sıraları daha düzgün çıkıyor. Knit in the evening, wear in the morning. How to make hand knitting woolen socks

İki şiş ile Bayan Bot Patik Modeli – Gülümseten Marifetler