Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

Bay Bayan Bot Patik Modeli Yapımı – How to knit sock for men and women

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; kolaylıkla örebileceğiniz kolaylıkla örebileceğiniz bay bayan bot patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çorap bot patik modeli için gerekli malzemeler;

  • İki şiş ile öreceğiz.
  • Misinalı bir örgü şiş kullandım.
  • Üç milimetre şiş kullandım.
  • Patiğimizi bu gri renkli iplik ile öreceğiz.
  • Siyah renkli iplik ile sadece patik modelini süslemek için kullanacağız.
  • Patik örneğini süslemek için büyük bir düğme kullanacağız.
Bay Bayan patik modeli – Gülümseten Marifetler

Çeyizlik patik modeli gerçekten harika bir model oldu. Çok kullanışlı bir bot patik örneği oldu. Kolay patik modeli ayaklarınıza da çok güzel duracak. Hem çocuklarınıza hem bebeklerinize hem bay ve bayan olarak bu modeli kullanabilirsiniz. İki şiş ile bay bayan patik modeli gerçekten çok güzel oldu. Mutlaka sizlere de denemenizi tavsiye ediyorum.Şimdi patiğimize başlayalım. İlmek atarak başlayacağız modelimize. Evet, ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz.

Çorap patik modeline şiş üzerine ilmeklerimi atarak başlıyorum. Yeni patik modeli 36-37 ve 38 ayak numaraları için ben 96 ilmek ile başladım. Tabii bu ilmek sayısı elinizin sıkılığına, gevşekliğine, örüş şeklinize göre değişebilir.

Doksan altı ilmeği bu şekilde şiş üzerine atalım.Her zaman ilk ilmeği örmeden diğer şiş üzerine alıyorum. Sonraki ilmekleri ters örgü olarak örmeye devam ediyorum. Böyle son bir ilmek kalana kadar ters örgü olarak örelim. Son ilmeği her zaman düz örgü örüyorum. Burası örgünün arka yüzü. Şimdi örgümün ön yüzüne geçiyorum. Bakın şöyle çizgi-çizgi. Daha düzgün duruyor.

Yeni patik modelleri yapılışı – Gülümseten Marifetler

Dediğim gibi her zaman ilk ilmeği örmeden diğer şiş üzerine alıyorum. Son ilmeği düz örgü olarak örüyorum. Niçin bu şekilde yapıyorum? Kenarlarım daha düzgün ortaya çıksın diye. Şimdi diğer ilmekleri ise ters örgü olarak örmeye devam ediyorum. Yani burada haraşo örgüyü uyguluyorum.

İlmekleri örgünün arka yüzünde ve ön yüzünde ters örgü olarak örüyorum. Ve haraşo ben bu şekilde oluşturuyorum.İlmekler örgünün arka yüzünde ve ön yüzünde ters örgü olarak örelim. Ve toplamda on altı diş haraşo sırası oluşturalım. Bay Bayan Bot Patik Modeli Yapımı How to knit sock for men and women

2022 patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok sevinirim.

Çeyizlik patik modeli – Gülümseten Marifetler