Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

BAĞCIKLI BEBEK PATİK MODELİ İKİ ŞİŞ İLE YAPIMI

İki şiş ile bebek patik modeli yapılışı
Bağcıklı bebek patik örneği

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “Gülümseten Marifetler” kanalıma Hoş geldiniz. Öncelikle nasılsınız, iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; iki şişle örülen ve kolaylıkla örebileceğiniz, bağcıklı örgü yeni doğan bebek patik modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bebek patik örneğini istediğiniz renklerde örerek hem kız hem erkek bebekleriniz için bu modeli kullanabilirsiniz. Yeni doğan bebek patik modelinin örmesi çok kolay. İsterseniz böyle desensiz de yapabilirsiniz. Ben iki şişle bebek patik modelini desenli yaptım. Çeyizlik bebek patik örneği, bebeğinizin ayağına tam oturan ve çok kullanışlı bir patik modeli oldu. Umarım Sizlerde beğenirsiniz ve hep birlikte deneriz.

Kolay bebek patik modeli için gerekli malzemeler;

  • 3 milimetre örgü şişlerim var.
  • Bir adet dikiş için iğne var.
  • İki tane patik ipliği var.

Öncelikle anlatımlı bebek patik modeline pembe renkli iplik ile örmeye başlıyorum. ben ipliği boynuma takarak örüyorum. Sizler nasıl örüyorsanız o şekilde başlayabilirsiniz. İlk sırada ilmekleri gevşek atalım. O çok sıkı ilmek atmayalım, esneme payı bırakalım. Kız erkek bebek patik modeline toplamda şiş üzerine 47 tane ilmek atalım. Diğer ayak numaraları için; ilmek sayısını 2 eksik veya ilmek 2 fazla yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde sıra sayılarında 2 sıra eksik 2 sıra fazla olacak şekilde yapabilirsiniz.

iki şiş ile bebek patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum.

Bağcıklı Bebek Patik Modelleri Yapılışı – Gülümseten Marifetler