Tarif ve yazı göndermek için sende üye ol ve aramıza katıl.

AYAKKABI GİBİ HARİKA BİR PATİK MODELİ YAPIMI

Herkese merhabalar hepiniz Youtube “gülümseten marifetler” kanalıma hoş geldiniz. Öncelikle Nasılsınız iyi misiniz? İnşallah hepiniz çok çok iyisinizdir. Bugünkü örgü anlatımında; Ayakkabı formunda harika bir model Çeyizlik Patik Modeli Yapımı Easy crochet shoes sock for ladies çok güzel bir patik modeli yapımını paylaşmak istiyorum. Böyle istek alan bir modeldi. İnşallah sizler de beğenirsiniz ve birlikte denemiş oluruz.

Çeyizlik patik modeli için gerekli malzemelerim;

  • 2 numara 1.75 milimetre tığ kullandım.
  • İki renk patik ipliği kullandım.
  • Patik modelinin ipliklerini kesmek için makas kullandım.

Şimdi, mavi renkli iplik ile zincir çekerek başlıyorum. Çok sıkı sıkıya zincir çekmeyelim. Toplamda 80 tane zincir çekelim. Patik örneği 80 tane zincir ile otuz altı, otuz yedi ve otuz sekiz ayak numaralarına kadar olur. Diğer ayak numaraları için de zincir sayısını biraz fazla çekebilirsiniz.

Şimdi Zincirimi çektikten sonra tığ üzerine ipliği doluyorum. Ve bakın. Dördüncü dördüncü zincirime batarak ikili tırabzan yapıyorum. Her bir zincire bir tırabzan yaparak ilerliyorum. Bu şekilde toplamda otuz tırabzana tamamlayalım.

Bayan patik örneğini otuz dokuz, kırk, kırk bir ayak numaraları için yapacaksanız eğer, tırabzan sayısını otuz iki, otuz üç yapabilirsiniz. İki tırabzan fazla yapabilirsiniz. Devamını videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Tığ ile patik modelleri için kanalıma abone olarak destek olursanız çok mutlu olurum

AYAKKABI PATİK MODELİ – GÜLÜMSETEN MARİFETLER